Internetowa Baza Organizacji i Instytucji.
::PKPS w Płocku i Stowarzyszenie Klon/Jawor::


Szanowni Państwo,

Polski Komitet Pomocy Społecznej w Płocku i Stowarzyszenie Klon/Jawor zwracają się z prośbą o wypełnienie ankiety zbierającej informacje o działaniu Państwa organizacji/instytucji. Dane te posłużą do stworzenia internetowej bazy organizacji i instytucji działających na polu pomocy społecznej CIS, które mają swoje siedziby na terenie miasta Płock i powiatu płockiego.

Informacje zebrane w bazie będą przydatne wszystkim potrzebującym pomocy i wsparcia oraz tym, którzy na co dzień udzielają poradnictwa, m.in. pracownikom socjalnym, pracownikom organizacji pozarządowych. Dzięki temu, że baza będzie w Internecie – w portalu www.ngo.pl oraz na stronie www.pkps.plock.org.pl. Każdy będzie mógł z niej skorzystać, a także zaproponować aktualizację danych.

Pomysł tworzenia bazy takich właśnie placówek ma już długą historię. Był zainicjowany przez Stowarzyszenie Klon/Jawor, które od ponad 10 lat prowadzi ogólnopolską bazę organizacji pozarządowych. Bazy placówek pomocy społecznej – w postaci drukowanych informatorów – były wydawane w 17 miastach w Polsce. Stowarzyszenie Klon/Jawor przygotowało trzy edycje takich baz dla placówek warszawskich.

Swoim doświadczenie w tworzeniu bazy Stowarzyszenie Klon/Jawor chciało podzielić się z innymi. Dlatego też zwróciło się do mazowieckich organizacji pozarządowych z ofertą przygotowania baz placówek pomocy społecznej działających na terenie Mazowsza.

Do projektu zgłosiły się trzy organizacje. Jedną z nich jest Polski Komitet Pomocy Społecznej w Płocku, który podjął się tworzenia internetowej bazy organizacji i instytucji pomocy społecznej CIS z terenu miasta Płocka i powiatu płockiego.

Wszystkie organizacje, które odpowiedzą na ankietę, mogą otrzymać bezpłatnie komplet broszur wydawanych przez Stowarzyszenie Klon/Jawor z serii „Poznaj Swoje Prawa” (PSP) oraz „Warto Wiedzieć Więcej” 3W. Seria PSP to materiały o tematyce socjalno-prawnej dla osób indywidualnych, natomiast seria 3W skierowana jest do organizacji pozarządowych i dotyczy ważnych aspektów działania organizacji, tj. zakładanie stowarzyszeń i fundacji, prowadzenia księgowości, pozyskiwania darów rzeczowych itd.

Zainteresowanych otrzymaniem materiałów prosimy o zaznaczenie odpowiednich pól w dołączonym formularzu. Formularz należy odesłać razem z wypełniona ankietą.

Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiety, która rozpropaguje działalność Państwa organizacji/instytucji. Prosimy o nadesłanie lub dostarczenie osobiście ankiet najpóźniej do 10 listopada br. na adres PKPS w Płocku, 09-402 Płock, ul. Kościuszki 3a z dopiskiem „ANKIETA”.


Z poważaniem
Prezes PKPS w Płocku

Grażyna Cieślik
Przewodnik po płockich hotelach :: Płock, Hotel, Hotele
© Copyright 2001 PM Projekt
Serwis działa dzięki uprzejmości www.plock.org.pl